Kupiškėnų alaus bravoras


Kupiškio kraštas nuo seno garsėja giliomis aludarystės tradicijomis. Čia alus gaminamas pagal iš kartos į kartą perduodamą išpuoselėtą senolių receptūrą. Senovinės kupiškėnų vestuvės – Kupiškio etnografinis liaudies teatras, garsinęs Kupiškio vardą ir šio krašto papročius Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje. Pirmasis spektaklis parodytas 1966 m. rugsėjo 10 d. Kupiškyje, paskutinis – 1992 m. kovo 7 d. Lukonyse, Kupiškio rajone. Šis unikalus veikalas ir išgarsino šalyje kupiškėnų krašto aludarius. Kupiškėnams alus buvo ir yra pagrindinis gėrimas ne tik vaišių, kalendorinių ir asmeninių švenčių, bet ir darbų, talkų metu.

„Kupiškio alaus“ bravoras gyvuoja nuo 2005 metų. Darykla tęsia gilias ir savitas kupiškėnų aludarių tradicijas, išlaikydama gerąsias senąsias alaus gamybos receptūras. To pasekoje išleista nemažai populiarių Lietuvoje gyvo, nepasterizuoto ir nefiltruoto alaus rūšių: „Šventinis“, „Magaryčių“, „Keptinis“ ir kiti.

Visos rūšys pasižymi originaliomis savybėmis ir skiriasi viena nuo kitos unikaliomis alaus savybėmis, atitinkančiomis įvairių skonių ir poreikių alaus mėgėjams ir gurmanams. Bravore alus daromas nedidelėmis partijomis, pagal senąsias receptūras, išlaikant atitinkamą brandinimo laikotarpį, suteikiant alui galimybę įsisavinti reikiamas gerąsias savybes. „Kupiškio alus“ minėti prekiniai ženklai garantuoja produkto skonį ir savybes, leidžiantį vartotojui pasirinkti labiausiai atitinkantį jo poreikius.

Kupiškėnų Bravoras – Nesusireikšminęs pasaulio čempionas
„Keptinis“ tamsus alus

Originalus, dvelkiantis subtiliu, ant laužo kepto miežių salyklo kvapu. Alaus spalva maloniai tamstelėjusi, beveik iki rudumo. Alaus puta tiršta ir smulki.

Alk. 5,7%

2012 metais Viena žymiausių pasaulyje nepriklausomų degustuotojų asociacija interneto svetainėje ratebeer.com skelbianti pasaulio alaus reitingus, geriausiu lietuvišku alumi pripažino Kupiškėnų „Keptinį“ alų.

„Kupiškėnų šventinis“ tamsus alus

Išpilstytas į netradicinius prancūziško tipo butelius. Šis alus ne tik nustebins savo išskirtiniu skoniu, bet ir papuoš jūsų šventinį stalą. Karamelinis salyklas šiam alui suteikia malonų, karčiai saldų skonį.

Alk. 5,2%

„Magaryčių“ alus

Magaryčios šnekamojoje kalboje reiškia vaišės, kokį nors reikalą atlikus (pardavus, nupirkuis, sutartį sudarius ir pan.). Gamybos metu neatskiriamos mielės, kuriose gausu baltymų bei B grupės vitaminų.

Alk. 5,8%